Sonbaharda Gidilebilecek 7 Tatil Yeri

1
170

Sonbahar kapıya dayandığında doğanın dönüşümünü izlemek, ağaç yapraklarının renk değişimine tanık olmak muhteşem bir his. Yeni bir mevsimin gelişini izlemek, hafif serin bir havada doğayla buluşmak tarifi mümkün olmayan güzellikte. Yeni seyahat rotaları planlayanlar için sonbahar mevsiminin izlerini takip etmek iyi bir alternatif.

Dünyada sonbahar mevsiminde gidilebilecek sayısız rota var. Fransa’daki Loire Vadisi’nden, Japonya’daki Kyoto’ya kadar dünyanın dört bir yanında sonbaharın gelişinin muhteşem fotoğraf karelerini oluşturan bu yerler bugüne kadar bildiklerinizi unutturacak.

Sonbaharda Gidilecek Yerler

1. Loire Vadisi, Fransa

Loire Vadisi, yüzyıllardır ayakta duran şatosuyla çok biliniyor olsa da bundan çok daha fazlası ile öne çıkabilecek bir yer. Bölge sonbahar ayları olan eylül, ekim ve kasım aylarında olağanüstü oluyor. Eğer bağ bozumuna da denk gelecek kadar şanslı olursanız bu muhteşem manzaranın yanında harika bir şarap tadımını da yaşayabilirsiniz.

2. Kyoto, Japonya

Japonya’nın Kyoto şehri kasım ortasından aralık ortasına kadar muhteşem yaprak şovuna şahit olabileceğiniz bir yer. Altın sarısı, turuncu ve kan kırmızısı renkler tüm şehri kaplıyor. Eğer sonbaharın canlılığını hissetmek için bir yer arıyorsanız Kyoto, en güzel seçeneklerden.

3. Crested Butte, Colorado

Crested Butte, Gunnison’un kuzey komşusu: İki şehir de sonbaharda muhteşem bir renk cümbüşüne sahne oluyor. Belki de Colorado’nun meşhur Kebler Pass Yolu’nun alabileceği en güzel görüntü de bu zamanda oluyor. Ziyaretçiler görkemli dağların ve Aspen’ın muhteşem manzaraları karşısında ağzı açık şekilde izliyor.

4. Yosemite Park, California

Amerika’nın en büyük ulusal parklarından biri olan Yosemite aynı zamanda isfendan ağaçlarının da evi. Kıpkırmızı renkleri ile tüm ormana dağılan ağaçlar rüya gibi bir görüntü oluşturuyor. Merced Nehri gibi yerler bu muhteşem manzarayı yansıtan birer ayna görevi de gördüğünden olağanüstü görüntüler oluşturuyor. Fotoğrafçıların kaçırmaması gerek.

5. Namsan Dağı, Güney Kore

Dolambaçlı yolları ve olağanüstü şehir manzarasıyla Seul’un Namsan Dağı oldukça fazla ziyaretçi çekmeyi başarıyor. Ancak sonbahar geldiğinde yaprakların aldığı renkler tek kelimeyle büyüleyici oluyor. Hiç yürüyüş yapmak istemeyenler dahi bu renkleri gördüklerinde yola çıkmak isteyeceklerdir. Dağdan Seul Tower’a teleferik hizmeti de bulunuyor.

6. Central Park, New York

Her mevsim adeta bir ikon haline gelmiş olan Central Park, sonbahar olduğunda en etkileyici görüntüsüne kavuşuyor. Sanki sonsuz sayıdaymış gibi görünen kara ağaçlar altında uzanan patika adeta parlayan sarı yapraklardan oluşmuş bir yol görünümü çiziyor.

7. Westonbirt, Gloucestershire

Westonbirth Botanik Bahçesi, sonbaharın en muhteşem halini görebilmeniz için doğru yerlerden. İngiltere’nin Gloucestershire kentinde kiraz ağaçlarının, akça ağaçlarının arasından geçerek sonbaharı hissetmekten daha güzel ne olabilir ki? Hep birlikte paslı kırmızıdan altına kadar çok farklı renk tonlarında görsel bir şölen yaşatıyor.

Sonbaharın keyfini çıkarmak, mevsim geçişine tanık olmak için dünyanın farklı yerlerindeki bu duraklardan birini seçin, yola çıkın.

Önceki İçerikŞehir Stresinden Kaçılabilecek 5 Rota
Sonraki İçerikKomşu Şehir: Kavala
Keşfetsek
Her yeni gün keşfetsek dileğiyle başlar

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz