Toronto’da Yürüyerek Gezebileceğiniz Yerler

0
2028

Ülkedeki göçmen nüfusunun büyük bölümüne ev sahipliği yapan Toronto, Kuzey Amerika topraklarında bulunan Kanada’nın en büyük şehri. Yaklaşık 6 milyon kişinin yaşadığı bu şehir, modern görünümünün altında saklanan tarihi yapıları, zengin kültürel dokusu ve huzur dolu atmosferiyle etkileyici bir yerleşim yeri.

Şehir içi ulaşım sistemleri ve bisiklet yolları oldukça gelişmiş olan bu şehri, yürüyerek gezmek de mümkün. Eğer siz de toplu ulaşım araçlarıyla uğraşmak yerine yürüyerek gezmekten keyif alanlardansanız, size cazip gelecek birkaç gezi önerimiz var.

Toronto’da Yürüyerek Gezebileceğiniz Yerler

1. Yorkville Kütüphanesi

Ülkedeki en büyük kütüphane olan Yorkville Kütüphanesi, öğrenciler ve sessiz bir çalışma ortamına ihtiyaç duyan çalışanlar için oldukça ideal bir adres. Yorkville, zengin kitap koleksiyonunun yanı sıra devasa görüntüsüyle de öne çıkan bir yer.

2. John Daniel’s House

Toronto’nun en eski yapılarından biri olan ve günümüzde antika mağazası olarak kullanılan John Daniel’s House, şehri gezerken karşınıza çıkabilecek en etkileyici binalardan. Burayı ziyaret ederek, birbirinden değerli antika parçalara göz atabilirsiniz.

3. Gardiner Müzesi

Seramik sanatına ilgi duyanların hayran olduğu Gardiner Müzesi, 1984 yılında kuruldu. Eski binası yetersiz geldiği için 30 ay süren bir renovasyon çalışması yapılan müze, günümüzdeki modern görüntüsüne, yenilenme sürecinin tamamlandığı 2006 yılında kavuştu.

4. Ontario Kraliyet Müzesi

Kanada’nın en büyük müzesi olarak bilinen ve ana binaya eklenen modern tasarımlı ek binasıyla çarpıcı bir görünüme kavuşan Ontario Kraliyet Müzesi’nde (Royal Ontario Museum), altı milyonu aşkın eser sergileniyor. 40 galerisi bulunan bu müzeyi gezmek için birkaç saatten daha fazlasına ihtiyacınız var.

5. Bata Ayakkabı Müzesi

Ayakkabı sizin için bir tutku olmasa bile ülkenin ayakkabı geçmişi hakkında bilgi edinebileceğiniz ve dünyanın dört bir yanından gelen ayakkabıları görebileceğiniz Bata Ayakkabı Müzesi’ni (Bata Shoe Museum), ziyaret ederek, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

6. Queen’s Park

İsmini Kraliçe Viktorya’dan alan Queen’s Park, rengârenk çiçekleri ve sakin atmosferiyle şehrin görülmeye değer yerlerinden biri. Ontario Yasama Meclisi’ne ev sahipliği yapan Ontario Yasama Binasına da ev sahipliği yapan Queen’s Park, 1980 yılında açıldı.

Toronto’daki iklim şartları, Kanada’nın diğer şehirlerine göre daha ılıman olmasına rağmen kış aylarında ortalama sıcaklık 8 dereceyi aşmıyor. Üstelik kar yağışıyla karşılaşma ihtimaliniz de oldukça yüksek.
Eğer tüm bu saydıklarımıza rağmen Toronto’yu ziyaret etmek için kış dönemini tercih ediyorsanız ve yürüyerek gezmeyi de kafanıza koyduysanız, yanınıza kalın giysiler almayı ihmal etmeyin. Sonuçta soğuktan hasta olup, gezinize ara vermek hiç de eğlenceli bir durum olmaz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz