TRT FM: Kordon’da Gece Seyri Programı

Kordon'da Gece Seyri

TRT FM’de her salı 23.00-01.00 saatleri arasında yayınlanan Kordon’da Gece Seyri Programı, Türkiye’de farklı hikayeleri olan gezginleri bir araya getiriyor. Murat Can Canbay’ın hazırladığı program bugüne kadar Türkiye’nin birçok yerinden farklı ismi ağırladı.

Kordon'da Gece Seyri
Kordon’da Gece Seyri Programı canlı yayınında

27 Ekim 2015 tarihli programın konuğu Anlık Birikimlerin Toplamı adına ben oldum. Anlık Birikimlerin Toplamı’nın kuruluş hikayesinden, seyahat deneyimlerime, gitmek istediğim ülkelerden, en çok etkilendiğim şehre kadar birçok konuyu 2 saatlik program boyunca konuştuk.

TRT İzmir Stüdyosu’nda canlı yayın deneyimini yaşamak oldukça heyecan vericiydi. Sosyal medya üzerinden gelen soru ve paylaşımlarla, dinleyicilerle etkileşimin artması programın etkisini gösteriyor.

Murat Can Canbay, Ahmet Buğra Tokmakoğlu
Murat Can Canbay, Ahmet Buğra Tokmakoğlu

Ayrıca birbirinden güzel parçaları canlı olarak seslendiren ekibin emeğine teşekkür etmek lazım. Konuk olduğum programın telefon bağlantısı Bir Hayali Peşinde’nin kurucusu Deniz Pehlivan oldu. O da yola çıkış hikayesi ve geleceğe dair planlarını anlatma fırsatı buldu.

Kordonda-Gece-Seyri-Abt

TRT FM’e ve Türkiye’nin tek gezgin temalı radyo programını hazırlayıp, seyahat bloggerlarını ağırlayan Murat Can Canbay’ın emeğine teşekkür etmek lazım. Dünyanın farklı noktalarından programı dinleyip, seyahat etme fikri ile harekete geçebilen bir kişi yaratabiliyorsak, program gerçekten amacına ulaşmış demek oluyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like