Türk Hava Yolları’ndan Esnek Seyahat Uygulaması

Pandemi ile birlikte dünyadaki tüm ezberler bozuldu. Gündelik yaşam başta olmak üzere birçok alanda en önemli önceliğimiz sağlığımızı korumak oldu. Benim gibi seyahat severlerin pandemi sürecinde başa çıkmak zorunda kaldığı en önemli sorun hiç tartışmasız kısıtlamalar nedeniyle yeterince seyahat edememek.

Türk Hava Yolları (THY), beklenmeyen olası durumlarda biletin açığa alınabildiği, daha sonra istenilen uygun bir zamanda yolculuk yapılabilen Esnek Seyahat Uygulaması ile seyahat etmek isteyen ancak herhangi bir aksilik durumunda ne yapacağını kestiremeyenler için çözüm sunuyor.

Esnek Seyahat Uygulaması ile Türk Hava Yolları’ndan 31 Aralık 2021 (dahil) tarihine kadar alacağınız uçak biletlerini, 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar sınırsız değiştirebiliyorsunuz.

Pandemi sürecinde kısıtlamalar nedeniyle seyahat etmek isteyen ancak önünü göremeyenler için THY’nin uçtuğu, dünyanın dört bir yanındaki destinasyona zaman kaybetmeden uçak bileti satın alabilir; planlarınızda değişiklik olduğu an biletinizi açığa alıp, ister aynı rotada isterseniz bambaşka bir destinasyonda biletinizi değiştirebilirsiniz.

2021 Yaz Döneminin Gözdesi Destinasyonlar

Pandemi ile mücadelede aşılama hızının artması ve tedbirlerin sıkı sıkıya uygulanmasıyla birlikte birçok ülkede normalleşme adımları atılıyor. Bu yaz yurt dışı seyahati planlayanlar için onlarca alternatif rota bulunuyor.

1. Ukrayna

Kiev, Ukrayna

Türk vatandaşlarının pasaport ihtiyacı olmadan yeni tip kimlik kartlarıyla vizesiz seyahat edebildiği Ukrayna, pandemi döneminde Türk vatandaşlarının yurt dışında en çok tercih ettiği destinasyonlardan biri.

Başta Ukrayna’nın başkenti Kiev olmak üzere, Karadeniz kıyısındaki görkemli liman kenti Odessa, Odessa’ya komşu yeşil şehir Herson, ülkenin Avrupa’ya bakan yüzü Lviv, yerel kültürü deneyimleyebileceğiniz Kharkiv ve ülkenin gizemli coğrafyası Zaporijya’ya uçak bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.

2. Balkanlar

Balkan coğrafyası, Türkiye’ye olan yakın konumu ve birçoğu vizesiz seyahat edilebilen destinasyonlarıyla bu yaz yine Türk vatandaşlarının gözdesi olmaya aday. Renkli gece hayatı, ekonomik konaklama alternatifleri, nefes kesen mimarisiyle Sırbistan’ın başkenti Belgrad, Balkanlar denildiğinde ilk akla gelen yerler arasında.

Yarım asra yakın bir süre Osmanlı egemenliğinde kalan Bosna-Hersek, başkent Saraybosna ve UNESCO Dünya Mirası Mostar kentiyle, Avrupa’nın göbeğinde Anadolu’dan esintiler sunuyor. Yerel lezzetler ve sıcakkanlı misafirperver halkıyla asla pişman olmayacağınız bir seçenek.

Balkanlar’da vizesiz seyahat edebileceğiniz bir diğer ülke de Karadağ. Adriyatik kıyılarında muhteşem manzaralara sahip olan Karadağ’da Kotor ve Budva gibi turizm cennetlerinin yanı sıra geleneksel yapının korunduğu başkent Podgorica da listenizde olmalı.

Ohrid, Makedonya

Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilen Taş Köprü, Osmanlı izleri taşıyan Eski Çarşı (Türk Çarşısı) Makedonya’nın başkenti Üsküp’te zaman yolculuğuna çıkmak için en önemli başlangıç noktası. Kente yarım saat uzaklıkta yer alan Matka Kanyonu’nun dışında güzeller güzeli Ohrid Makedonya’da görülmesi gereken bir başka şehir.

Tam olarak nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız üzülmenize gerek yok. THY’nin Esnek Seyahat Uygulaması ile uçak biletinizi şimdiden alın, herhangi bir fikir değişikliği ya da olumsuz durumda güvenle biletinizi açığa alarak yeni seyahat planınıza uygun olarak biletlemenizi gerçekleştirin.

THY’nin Esnek Seyahat Uygulaması ile daha detaylı bilgi için linke göz atabilirsiniz: https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/esnek-degisiklik/

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like