Türk Hava Yolları’nın Ses Getiren Uçuşu: TK1920

2
171

Türkiye’de sivil havacılığın gelişmesiyle birlikte uçak seyahatleri hepimizin hayatında eskisinden çok daha fazla yer almaya başladı. Rekabetle birlikte uçak bileti fiyatlarının düşmesi ile birçok kişi kısa mesafelerde bile uçakla seyahat etmeyi tercih ediyor.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı milli hava yolu Türk Hava Yolları ise dünyanın en çok destinasyonuna uçan hava yolu şirketi olarak bir yere seyahat planı yaparken aklımıza ilk gelen hava yolu şirketi. Çok sayıda destinasyona uçmasının yanı sıra sunduğu kaliteli hizmet ve marka gücü de bu süreçte oldukça etkili.

Türk Hava Yolları’ndan TBMM’nin 100. Kuruluş Yıldönümüne Özel Uçuş

23 Nisan 2020 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti için büyük anlam ifade ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 100. yıldönümü ülkemizde bir dizi etkinlikle kutlanırken, en çok ses getiren etkinlik ise Türk Hava Yolları’ndan geldi.

Türk Hava Yolları’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümüne özel olarak gerçekleştirdiği TK1920 sefer sayılı uçuşu hepimizin kalbini kazandı. Hava yolu şirketlerinin uçuşlarının anlık olarak takip edilebildiği Flightradar.com sitesinin en çok izlenen uçuşu olan THY’nin TK1920 uçuşunda THY uçağı Türkiye’nin kalbinde, başkent Ankara ve çevresinde ay-yıldız motifini oluşturdu. Uçuş kodunun meclisin kuruluş yılı olan TK1920 olarak seçilmesi de ayrı bir güzellik.

Türk Hava Yolları’nın 23 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirdiği TK1920 uçuşunun Flightradar web sitesindeki görüntüsü

Uçuşun Flightradar web sitesindeki görünümüne bakmak için tıklayın: https://www.flightradar24.com/data/pinned/tk1920-24653e47#24653e47 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeri olan Selanik’e Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’ndan düzenlediği uçuşun kodunun Atatürk’ün doğum yılı olan TK1881 olarak belirlenmiş olması da THY’nin en dikkat çeken ve tebessüm ettiren eylemlerinden biriydi.

2 Yorumlar

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz