Türkiye’de Varlığı Pek Bilinmeyen 25 Şahane Yer

18
1299409

Farklı medeniyetlerin binlerce yıllık izlerini taşıyan Anadolu topraklarında nehirlerin suladığı uçsuz bucaksız ovalar, volkanik dağların oluşturduğu eşi benzeri olmayan oluşumlar, binlerce yıllık tarihi mirasla süslenmiş yerler, nefis plajlar ve koylar, ormanlarla giyinmiş dağlar ve tepeler bir arada.

Türkiye‘nin popüler turistik destinasyonları her yıl yüzbinlerce kişi ziyaret ederken, henüz geniş kitleler tarafından farkına varılmayan etkileyici yerler keşfedilmeyi bekliyor. Türkiye’de varlığı pek bilinmeyen, tüketim kültürüne yenik düşmeyen ilginç yerler, alternatif rota arayışında olanlar için kaçırılmaması gereken fırsatlar sunuyor.

Türkiye’de Az Bilinen İlginç Yerler

25Mezovit, Rize

Mezovit-Yaylasi-Rize

Doğa yürüyüşü yapmayı sevenler ve dağcılıkla uğraşanlar için oldukça cazip bir bölge olan Mezovit, Ayder Yaylası çevresinde bulunuyor. Rize ve Artvin sınırı arasındaki Mezovit, küçük akarsuları ve muhteşem doğasıyla şehir yaşamından uzaklaşmak için bire bir.

18 Yorumlar

      • Hayatimda duydugum en sacma savunma, sirf biz yanlis yapmadik arkadas tezini savunmak amacli yazilmis. İzmir – Antalya turistik degil Hatay turistik oyle mi? Ötede bayilin sayin moderatorler.

        • Öncelikle içerik tipine dikkat edin. İçerikte şehirlere yer verilmiyor, gezilecek veya görülecek yerlere yer verilmiş. Listeyi binlere çıkarmak mümkün, ama konu içerikse her şeyi yerleştiremezsiniz. Neden şurası da listede yok, burasını koymamısanız bu liste doğru değil denmesi mantıksız. Okuyun bilgilenin, öenriniz varsa bir de şuralar var diye katkı sağlayın, yol gösterin. Suçlamalar gereksiz enerji kaybı.

  1. Merhaba. Yazılarını vakit buldukça okuyorum. Daha önce karşılaşmadım fakat Ordu ilinin Perşembe ilçesine bağlı Yason Burnu yarımadasını da yazılarınıza eklemenizde fayda olabilir. Tarihi zenginliğinin yanı sıra müthiş bir atmosfere sahip. Mitoloji tarihinde altın post efsanesinin geçtiği kilise de yarımada da bulunmakta. Saygılarımla.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz