Türkiye kabak tadı veriyor

0
111

Kurban derilerinin bağışlandığı milli gururumuz Türk Hava Kurumu’nun başkanı, başkanın oğlu, oğlunun arkadaşı ve işçileri tarafından meblağı tahmin edilemeyen bir şekilde dolandırılıyor.

Kabak günleri

Aynı günlerde sokaklarda “Happy Halovın” çığlıklarıyla makyajlanan yaratıklar dolaşırken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kuran hocası olan Nakşibendi Tarikatı’ndan Nimetullah Hoca, okulları gezerek ‘İslam dini ve ahlakını’ öğrencilere aşılamaya çalışıyor.  Başbakan, CHP’den istifa eden Emine Ülker Tarhan’ın istifa mektubunu meydanlardan okurken “işte bu” nidalarıyla “altına imzamı atarım” diyor.

50 kişilik kısa devre

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Bu acı çekilecek gibi değil. Artık bir çözüm bulmalıyız. Ocağı kapatacağımız zaman işveren 50 kişiyi devreye sokuyor” çıkışıyla kendini ve konumunu sorgulatıyor.

Birecik’te fişli eğitim

Şanlıurfa Birecik’te Eğitim Bir-Sen’in okul müdürlüğü için mülakata girecekleri ‘Ulusalcı’, ‘Alevi militan’ ifadeleriyle listelediği iddia edilirken, internet sitesinden yayınlanan fişleme listesinde, “Üye değil. Her zamanın adamı. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Tutarsız, güvensiz, iki yüzlü, dengesiz ve paracı. Kesinlikle barajın altında kalmalı”, “Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli”, “Türk Eğitim-Sen üyesi. Aşırı ülkücü biri”, “Kesinlikle değerlendirilmemeli. Alevi militan biri. Barajı aşarsa ilçedeki kız lisesine kesin atanabilir. Her şekilde engellenmesi gereken biri”, “Çok tehlikeli. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Paralelin Birecik abisi”, “Türk Eğitim-Sen üyesi. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Türk faşisti. Militan biri”, “Ulusalcı, kesinlikle değerlendirilmemeli”, “Hiçbir sendikaya üye değil. Dengesiz, tutarsız ve hiçbir şekilde idarecilik yapamayacak biri” şeklinde notlar yer alıyor.

Kardeş belediyecilik oyunu

Tunceli’nin Çemizgezek ilçesine, 2005 yılında AK Partili yönetim döneminde “kardeş belediye” protokolü imzalayıp, bir kepçe gönderen İstanbul’un Ümraniye Belediyesi, Çemişgezek’te seçimleri CHP’nin kazanmasının ardından yazıyla iş makinasını geri istiyor. Çemişgezek Belediyesinde düzenlenen törende teslim tutanağı imzalayan Ümraniye Belediyesi görevlileri, kepçeyi Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy’dan teslim alıyor. Çemişgezek Belediye Başkanı Ersoy, “kepçelerini alıp tepe tepe kullansınlar” diyerek tepkisini dile getiriyor.

Misafirperver evlilikler

“Suriyeli kadınların Türk erkekleri ile ikinci eş olarak yaptıkları evliliklere” değinen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Mevcut durum, Türk insanının misafirperverliğini, bizim o çok iftihar ettiğimiz Türk misafirperverliğini zedeleyebilecek boyutlara iteliyor gibi görünüyor” değerlendirmesinde bulunuyor.

erdogan

Yollara saçılan işçiler

Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nden elma bahçesinde çalışan mevsimlik işçileri Gelendost’a götüren midibüs kaza yapıyor. Çoğu kadın17 kişi ölürken, 28 kişi de yaralanıyor. Midibüsün 27 kişilik olmasına rağmen 45 işçinin araca bindirildiği ortaya çıkıyor.

Cumhura rağmen sigara

Esenler Belediyesi’nin etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yolda yürürken bir kafenin kapalı alanında sigara içen kişileri fark ediyor. Nerede Zabıta? Kapalı yerde sigara içiliyor” diye soran Erdoğan, “Cezası var, biliyorsunuz ama yani nerede zabıta? Göstere göstere terbiyesizce içiyor…” diyerek tepki gösteriyor.

Umut yok oluyor

Türlü saçmalığın doğal kabul edildiği, insanların günden güne sessizleştiği güzel ülkemiz yaşanmaya değer tüm varlıklarını kaybediyor.

Umudun yok olduğu, zihniyet kirliliğinin en derin yansımalarını her bir zerremizde hissettiğimiz şu günlerde insanın başını alıp gidesi geliyor…

Dalga geçer gibi gözümüze sokulan saçmalamacalara ne kadar göğüs gereriz bilmiyorum ama bu ülke benim canımı sıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here