Türkiye’nin İlk Fırsatta Görülmesi Gereken 5 Güzel Şehri

5
1996

Ülkemiz birbirinden güzel keşfedilesi şehirlere sahip. Yanıbaşımızda duran, ulaşması sadece 1 saatlik yolculuk gerektiren bu güzellikleri keşfetmemizin tam zamanı! Hem ülkemizi daha iyi tanımış hem de deniz, güneş, kum üçlüsüne endekslenmiş tatil anlayışımızı, yeni yerler görerek geliştirme fırsatı bulmuş oluruz.

Birbirinden farklı lezzetleri, gezilecek ve görülecek güzel yerleriyle şehirlerimizi keşfedelim. Bir haftasonu da Türkiye’nin bambaşka bir şehrinde uyanalım diyorsanız uygun uçak bileti kampanyalarının peşinde olun.

Turna.com online uçak bileti sitesi özel indirim kampanyaları sunuyor. Kampanyaları kaçırmamak için sitenin mail listesine üye olun. ucuz bilet fırsatlarını yakalayınca biletinizi alın derim.

Türkiye’de Görülmesi Gereken 5 Şehir

5. Antalya

Antalya-Kaleici-Liman
Antalya

Türkiye turizminin dünyaca ünlü merkezlerinden biri olan Antalya, Akdeniz kıyılarımızın en ünlü kenti. Denzi tatili için adı hafızamızda yer eden Antalya aslında çok zengin kültürel ve tarihi birikime de sahip. Çevresinde çok sayıda antik kent, ören yeri, şelaleler ve doğal güzellikler var. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri de güzel. Olympos, Düden, Manavgat, Side, Kemer, Alanya, Demre, Kaş, Kaleiçi Antalya’nın en sevdiğim yerlerinden. Gidin Olympos‘u keşfedin. Turna.com’da Antalya uçak bileti rezervasyonuzu hemen yapın. Otel seçmek en kolay kısmı.

4. Trabzon

Sumela-Manastiri-Trabzon
Sümela Manastırı, Trabzon

Doğu Karadeniz’in en büyük şehri Trabzon, yemyeşil bir coğrafyada kurulu. Karadeniz’e uzanan dağların kıyısındaki Trabzon, kültür ve doğa turizmi için ülkemizin en uygun şehirlerinden. Benzersiz Sümela Manastırı, kartpostallara konu olan Uzungöl, Ayasofya Kilisesi, Bakırcılar Çarşısı ve insana ömür katan yaylaları görmeye değer güzellikler. Akçaabat Köftesi, hamsi, karalahana çorbası gibi Karadeniz’e özgü yemekleri Trabzon’da tadın. Bir haftasonu için Trabzon uçak bileti alıp gidin.

3. Adana

Seyhan-Nehri-Adana
Seyhan Nehri, Adana

Akdeniz kıyısında Çukurova’nın bereketli topraklarında kurulan Adana, Hitit Uygarlığından Osmanlı’ya kadar, MÖ 6,000’lere uzanan zengin bir tarihin üzerine kurulu. Oysa ki bizim aklımıza en çok kebap ve şalgam geliyor. 1924’te açılan Adana Arkeoloji Müzesi, Türkiye’nin en eski müzelerinden biri. Misis Mozaik Müzesi, Sabancı Camii, Seyhan Nehri üzerindeki Taş Köprü görülesi yerlerden. Yeme-içmeye meraklılar için Adana zaten atlayıp gitmeyi hakediyor. Adana kebabı, şırdan, şalgam suyu, bici Adana ile özdeşleşen lezzetlerler. Gidip tatmak ve keşfetmek için Adana uçak bileti araştırmanıza başlayın.

2. Gaziantep

Zeugma-Muzesi-Gaziantep
Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep

İpek Yolu’nun en güzel duraklarından Gaziantep, Anadolu’da kurulan ilk yerleşim yerlerinden biri. Farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan şehir sırf Zeugma Müzesi ve UNESCO Dünya Mirası Listesine giren mutfağıyla kalkıp gitmeye değer. Abartmıyorum leziz yemeklerini tatmak için günübirlik gidilecek bir şehir. Gitmişken de Gaziantep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Tahmis Kahvesi, Bakırcılar Çarşısı’nı gezin. Gaziantep uçak bileti kampanyasını kaçırmamak için tıklayın.

1. İzmir

Alacati-Cesme-Izmir
Alaçatı, Çeşme, İzmir

Memleketim olan ve Anadolu’nun batıya açılan kapısı İzmir, 8,500 yılı aşan tarihi geçmişi ile farklı medeniyetlerin, inanç grupların ve etnik kimliklerin bir arada yaşadığı bir hoşgörü merkezi. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde Bergama ve Efes Antik Kenti başlıbaşına tarih meraklılarını bu güzel şehre çekmeye yeterli. Deniz aşığıysanız Çeşme, Alaçatı, Selçuk, Foça, Dikili, Seferihisar emrinize amade. Ege’nin zeytinyağlı ve adını dahi duymadığınız otlardan yapılan sağlıklı yemeklerini tatmaya İzmir’e gelin, tekrar tekrar gelin. Huzur kokan şehirde hayatınızı biraz yavaşlatın, İzmir uçak bileti rezervasyonunuzu hemen şimdiden yapın!

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here