Türkiye’de Huzurlu Vakit Geçirebileceğiniz Şirin Butik Oteller

Butik-Oteller

Butik oteller huzurlu vakit geçirmek, kalabalıktan uzaklaşmak ve kendimizi dinlemek için en iyi konaklama seçeneklerinden. Her şey dahil sisteminin telaşından uzak, kendine has tasarımı ve tarzı olan, çevre duyarlılığına sahip, kişiye özel hizmet sunan butik oteller tam anlamıyla tatilin hakkını veriyor.

Genellikle aile işletmesi olan butik oteller, son yıllarda tatil yapmak isteyenlerin otel seçiminde öncelikli sırada yer almaya başladı. Siz de daha az beton, daha az gürültü ve daha çok huzur diyorsanız butik otel deneyimini mutlaka yaşayın.

Huzurlu Vakit Geçirebileceğiniz Butik Oteller

1. Nişanyan Hotel, Şirince

En-Guzel-Butik-Oteller

Huzur kelimesinin karşılık bulduğu Nişanyan Hotel, İzmir’in Şirince köyünde. Yüzlerce servi ağacının çevrelediği, yollarına Arnavut kaldırımı döşenen, köy çeşmesinin üzerinde maniler yazılı olan Nişanyan Evleri, yatılı misafirlerinin yanında günübirlik ziyaretçileri de ağırlıyor.

Sevan Nişanyan ile Müjde Tönbekici’nin uzun yıllar verdiği emekle ortaya çıkan Nişanyan Hotel’i Küçük Oteller kitabının da yazarı olan Müjde Hanım işletiyor. Dört mevsim bambaşka güzellikte olan otel, Şirince’ye kuşbakışı gören bir manzaraya sahip. Nişanyan Evleri’nde kalmasanız bile restoranına uğrayın, havuzuna bakın, bahçesini dolaşın.

2. Yonca Lodge, Fethiye

Yonca-Lodge-Fethiye

Fethiye‘nin 15 km uzaklıktaki Yanıklar köyünde yer alan 14 odalı, çevreci otel Yonca Lodge, ekolojik tatil konsepti konusunda Türkiye’deki ilk örneklerden. Caretta caretta kaplumbağalarının önemli üreme alanlarından biri olan Karaot kumsalının devamındaki Yonca Lodge, bu alandaki çalışmalara da destek veriyor.

Otel geniş kumsalı, nefis denizi ve günbatımı manzarasına sahip restoranı ile özellikle sonbahar aylarında sakinlikte ziyaret edilmeli.

3. Macaron Konağı, Ayvalık

Butik-Oteller

Ayvalık Macaron Konağı, misafirlerini etkileyen, tarihi geçmişi ile düşündüren, dokusu ile daha ilk dakikadan büyüleyici bir etki yaşatan bir butik otel. Kent yaşamından uzaklaşmak, dinlenmek ve keyifli zaman geçirmek isteyenler için gürültüden patırtıdan uzak bir seçenek burası.

Butik otelin kapısından dışarı adım atar atmaz Ayvalık ilçe merkezinin daracık sokakları ve eski taş yapılarla karşılaşıyorsunuz. Dış dünyadan uzaklaşmak için tercih edilen bahçe ise kitap yazmalık bir huzura sahip.

4. Melek Hotels Moda, İstanbul

Melek-Hotels-Moda

İstanbul’un kaçış merkezine dönüşen Moda’nın kalbinde yer alan Melek Hotels Moda, şehrin bu kadar merkezi bir noktasında olmasına rağmen şehir yaşantısından bir o kadar uzak kalmayı başaran ender yerlerden.

Prens Adaları’nın muhteşem manzarasına sahip otelin 17 odası var. İster zorunlu İstanbul seyahatinizde sessiz bir mola verin, isterseniz şehre farklı bir açıdan bakabilmek için kendinize Moda’da zaman ayırın. Melek Hotels Moda’da geçireceğiniz zaman diliminden keyif alacağınıza emin olun.

5. Regie Ottoman Hotel, İstanbul

Regie-Ottoman-Istanbul

İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde, Tarihi Yarımada’da bulunan Regie Ottoman Hotel, Osmanlı Dönemi’nde Tütün Rejisi İdari Merkezi olarak kullanılan 150 yıllık binada hizmet veriyor. 3 yıl süren restorasyon sürecinin ardından faaliyete geçen otelin yüksek tavanlı, geniş merdivenli iç yapısı, kırmızı pişmiş tuğla dekorasyonu ile geçmişte nasılsa aynen korunmuş.

33 odası bulunan otelin en güzel özelliği Sultanahmet’e 10 dakikalık yürüme mesafesinde olması. Tarihi Yarımadayı keşfederken yorulduğunuz anda otelin huzur veren atmosferine geri dönmek oldukça kolay.

6. Kozbeyli Konağı, Foça

Kozbeyli-Konagi-Izmir

Kozbeyli Konağı, İstanbul’daki hareketli yaşamlarını geride bırakıp İzmir Foça’nın Kozbeyli köyüne yerleşen bir çiftin öyküsünü taşıyor. 8 farklı oda seçeneği ile konuklarını ağırlayan Kozbeyli Konağı’nda tüm odaların tasarımları birbirinden farklı. Yalnız gezgin, arkadaş grubu, aile, çocuklu aile ve evcil hayvanıyla seyahat edenler için uygun ortam var.

Eski Foça ve Yeni Foça’nın tam ortasında olması nedeniyle çevre gezileri düşünenler için Kozbeyli köyü ideal bir noktada. Temiz hava, sessizlik ve güzel yemekler için Kozbeyli Konağı’nı listenize ekleyin.

İnsanın kendini ödüllendirmesinin en kolay yöntemi kendine zaman ayırmak. Kendimize ayırdığımız zaman dilimi ne kadar kaliteli, stresten ve sıkıntıdan uzak olursa o kadar iyi dinlenip, mutlu oluyoruz. Türkiye’nin en iyi butik otellerini ziyaret edip kendinizi ödüllendirin, koşuşturmadan uzaklaşın.

  1. Özellikle yaz aylarında tercihim butik oteller. Dev zincirlerin her şey dahil sistemi beni huzursuz hissettiriyor. Butik oteller daha samimi

  2. Betül Gezen says:

    Hepsi de birbirinden şirin ve huzurlu görünüyor. Macaron Konağı’nda birkaç gün kalmıştım geçen yaz, bahçesi nefis!

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like