Türkiye’de Sonbaharda Gidilecek En Güzel Rotalar

3
57263

Yazın sıcağı, koşturması, yazlık yerlerin yoğunluğu derken bazen yaz döneminde tatil yapmak eziyete dönüşebiliyor. Yaz dönemini geride bıraktığımız şu günlerde sonbaharda ailecek gidilecek yerleri Seyahat Tasarımcısı, Gez Gör Keşfet Blogu Kurucusu Canan Demiray’a sordum. Canan’ın ailesiyle seyahat etmekten hoşlandığı ve özellikle çocuklu ailelerin de keyif alacağını düşündüğü, sonbaharda yurt içinde gidilebilecek 10 farklı destinasyon yer seçiminde zorlananların hayatını kolaylaştıracak.

9Pamukkale

Sonbahar-Pamukkale

Tek kelimeyle bir doğa harikası olan Pamukkale bırakın uzaktan beyazlığıyla gözlerinizi kamaştırsın. Sığ mavi sularla dolu traverten terasları arasında bir yürüyüşe çıkın ve çocuğunuz için buranın nasıl oluştuğuna dair yanıtlanırız hazır olsun.

Sonbaharda biraz hava serinlese de güzel bahçelerden geçerek bir kaç yüz metrede olan antik havuzun 36 derecedeki şifalı kaynak sularında ailece keyifle yüzebilirsiniz. Gitmişken “kutsal şehir” olarak geçen Hieropolis’in kalıntılarını ve ihtişamlı Laodikya Antik Kenti ve Karahayıt’taki kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz. Denizli’nin tandırını, yanık yoğurdunu denemeden dönmek büyük haksızlık olur söyleyeyim.

Önceki İçerikSakız Adası İçin 10 Tavsiye
Sonraki İçerikKaradeniz’e Kıyısı Olan Ülkeler
A.Buğra Tokmakoğlu
Gözlem yapmayı, izlemeyi, yeni yerler keşfetmeyi, şehirlerde insanların içine karışmayı seven biri. Eğitimli muhabir. Gördüklerini, hissettiklerini, deneyimlediklerini yazmaktan keyif alıyor.

3 Yorumlar

  1. Bu müzede gezerken tarihin bir çok dönemine gidip oralarda ki yaşamı tatmış gibi olursunuz. Müzenin içinde bu zamandan çıkarsınız. Müzenin yeri de şehrin içinde olmasından kaynaklı, çevreyi de gezmenize olanak tanır.

  2. Keşan’da yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı ile doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz.Dilerseniz çadır kampı veya bungalov evlerde konaklama yapabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz