Türkiye’de Yaz Bitmeden Gidilmesi Gereken Rotalar

1
6360

Herkesin tatil planını hayata geçirmek için beklediği yaz mevsiminde yurt içi ve yurt dışında yüzbinlerce kişi seyahat ediyor. Bütün bir yılın stresini atmak, gündelik hayatın koşuşturmasından uzaklaşmak ve yeni anılar biriktirmek için bir fırsat olan yaz aylarında birçok kişi nereye gideceği konusunda kararsız.

Türkiye doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel alanları, deniz, kum, güneş gibi klasik yaz tatili merkezleri ile yaz tatili için farklı alternatifler sunan cennet bir ülke. Yaz aylarında Ege ve Akdeniz kıyılarında yoğunlaşan tatil tercihlerinde son yıllarda Karadeniz ve Trakya gibi alternatifler de adından söz ettiriyor. Türkiye’de yaz bitmeden tatile gitmek isteyenlere en güzel yurt içi rota önerileri…

1Mersin

Mersin-Yaz-Rotasi

Akdeniz’de 321 km’lik sahil şeridine sahip olan Mersin, Türkiye’de kıymeti bilinmeyen yerler arasında. Tarihi geçmişi günümüzden 7 bin yıl önceye uzanan semavi dinlerin tamamı için kutsal mekanları barındıran bu güzel şehirde bir tatilden beklenilen birçok şeyi aynı anda bulmak mümkün. 110 km’ye ulaşan kumsalları, antik kentleri, inanç merkezleri, tarihi yapıları, leziz yemekleri, sımsıcak güneşi ve hoşgörü kültürü ile Mersin keyifli bir tatil için en iyi seçimlerden. Silifke, Kız Kalesi, Anamur, Erdemli, Tarsus Mersin’de uğramanız gereken yerlerden.

Önceki İçerikTürkiye’de Yaz Aylarında Gidilecek Alternatif Rotalar
Sonraki İçerikYola Çıkmak İçin Tek Engel Önünüzdeki Kapı Eşiği
A.Buğra Tokmakoğlu
Gözlem yapmayı, izlemeyi, yeni yerler keşfetmeyi, şehirlerde insanların içine karışmayı seven biri. Eğitimli muhabir. Gördüklerini, hissettiklerini, deneyimlediklerini yazmaktan keyif alıyor.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz