Türkiye’de Yaz Bitmeden Gidilmesi Gereken Rotalar

1
6358

Herkesin tatil planını hayata geçirmek için beklediği yaz mevsiminde yurt içi ve yurt dışında yüzbinlerce kişi seyahat ediyor. Bütün bir yılın stresini atmak, gündelik hayatın koşuşturmasından uzaklaşmak ve yeni anılar biriktirmek için bir fırsat olan yaz aylarında birçok kişi nereye gideceği konusunda kararsız.

Türkiye doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel alanları, deniz, kum, güneş gibi klasik yaz tatili merkezleri ile yaz tatili için farklı alternatifler sunan cennet bir ülke. Yaz aylarında Ege ve Akdeniz kıyılarında yoğunlaşan tatil tercihlerinde son yıllarda Karadeniz ve Trakya gibi alternatifler de adından söz ettiriyor. Türkiye’de yaz bitmeden tatile gitmek isteyenlere en güzel yurt içi rota önerileri…

3Kuşadası

Kusadasi-Yaz-Rotasi

Türkiye‘nin ilk turizm merkezlerinden Kuşadası, Aydın’ın Ege Denizi kıyısındaki ilçesi. Son yıllarda popülaritesini kaybeden ilçe farklı antik kentler ve hoş plajlara olan konumuyla tam merkezde yer alıyor. Türkiye’de kruvaziyer turizmin en gelişmiş olduğu limana da sahip olan Kuşadası yeşille mavinin buluştuğu Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, mavi bayraklı plajları, hareketli gece hayatı, farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan tarihi ve turistik noktaları ve yüzlerce konaklama tesisi ile Kuşadası, Ege kıyılarında tatil yapmak isteyenler için iyi bir alternatif.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz