Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 5 Altın Öneri

2
507

Seyahat etmenin önündeki en önemli engellerden biri bütçe planı. Seyahat bütçesinin en büyük kalemleri olan ulaşım ve konaklama giderleri birçok seyahat planını daha fikir aşamasındayken imkansız hale getiriyor. Uçak bileti ve konaklama maliyetlerini düşürenler daha keyifli ve dolu dolu bir yolculuk gerçekleştiriyor.

Dünyada seyahat eden kişi sayısının artması, hava yolu şirketlerinin rekabeti ve online satış kanallarının gelişmesi ile uygun uçak bileti, doğru zamanda doğru adımları takip edenler için bulması hiç de zor bir şey değil. Ucuz uçak bileti bulmak ve seyahat bütçesini rahatlatmak için kullandığım yöntemleri sizler için sıraladım.

Ucuz-Ucak-Bileti-Almak

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 5 Altın Öneri

1. Seyahat tarihini esnek tutun

Seyahat tarihini esnek tutmak uçak biletine dünyalar kadar para ödememek için en önemli şartlardan biri. Özellikle resmi tatil, bayram ve özel günlerde bir yerden bir yere gitmek isteyenlerin sayısının artışı, bilet fiyatlarının da artmasına neden oluyor. Bu yüzden bilet araştırması yaparken mümkün olduğunca tarihleri esnetmek önemli. Hafta ortası ve gece geç saatler biletlerin görece daha uygun olduğu zaman dilimleri.

2. Online satış kanallarına göz atın

Uçak bileti araştırması yaparken hava yolu şirketlerinin web sitesine göz attıktan sonra mutlaka online uçak bileti satışı yapan platformlara da göz atın.

3. Alternatif havalimanlarına bakın

Seyahat etmeye karar verdiğiniz şehirde ya da o şehrin yakınında alternatif havalimanı varsa daha uygun fiyata bilet bulma şansınız var. Örneğin İstanbul’a uçmak için yalnızca Atatürk Havalimanı’na bilet bakmak yerine Sabiha Gökçen Havalimanı biletlerini de inceleyin. Antalya tarafına gidecekseniz Antalya Havalimanı ile birlikte Gazipaşa’yı aratmayı unutmayın. Komşu il ve ilçelerde bulunan havalimanları yolcu sayısı ve talebe bağlı olmak üzere zaman zaman çok uygun fiyatlara bilet imkanı sağlıyor. Gerekirse uçaktan sonra otobüsle yolculuğu göze alın.

4. El bagajıyla uçun

Birçok hava yolu şirket artan bagaj maliyetleri nedeniyle yalnızca el bagajıyla uçan yolculara indirimli bilet sunmaya başladı. Özellikle Avrupa yönlü uçuşlarda ve Türkiye‘de düşük maliyetli uçuş sunan hava yolu şirketlerinin bagajsız uçak bileti fiyatları bagajla uçanlara göre oldukça avantajlı. Koca valizle yolculuk yapmayarak bütçenizin yanında sağlığınızı korurken; aynı zamanda çantamı nereye koyayım derdi olmadan özgürce seyahat edebilirsiniz.

Ucak-Biletini-Uygun-Almak

5. Sadakat programlarına üye olun

Birçok hava yolu şirketi kendisinden düzenli bilet alan yolcusunu ödüllendirmek için mil ya da puan kampanyaları düzenliyor. Türk Hava Yolları’nın mil programı, Pegasus’un Pegasus Plus özelliği, Onur Air’in Onur Extra’sı, Atlasglobal’in Atlasmiles’i ya da Sunexpress’in Sunpoint’i her uçuşta puan biriktirebileceğiniz üyelik programları. Bu özellikleri kullanarak biriktirdiğiniz puan ya da paralarla ucuza bulduğunuz uçak biletlerinin tamamını ya da bir kısmını birikimlerinizle ödeyebilirsiniz. Böylece uçuşunuz ya bedavaya gelir ya da bedavadan biraz pahalıya bir uçuş hakkınız olur.

Uçak bileti araştırırken strese girmeden farklı kanalları deneyerek hareket etmek gerekiyor. Bazı pratik adımlara dikkat ederek dünyada binlerce kişinin yaptığı gibi çok uygun fiyata uçak bileti almak mümkün.

2 Yorumlar

  1. Vallahi benim kurtarıcım üyelik programları oluyor. Bu zamana kadar birçok defa faydalandım. Hele kampanyalarla birleştirince biletler neredeyse bedavaya geliyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz