Yol uzun değil, yaşamak lazım!

0
84

Yazla kış arası, esintili bir gece gibi tüyler diken diken.

Geçmişin hükümsüz ilişkileri, muhasebe cetveli gibi önünde insanın.  Gülmeler, ağlamalar, duygusal travmalar, gidip gelen kafalar…

Açık oynamamaya yemin etmiş bedenler herkesin etrafını sarmışken, kendi gibi nasıl davranır insan. Ne kadar çabalasa da oyunun kuralına göre oynamak zorunda bırakılmak yoruyor bedeni.

Başkalarının biçtiği rollere uygun davranmak, sünger gibi dinlemek, kafa sallamak gerekiyor bazen. Ne zaman ağızlar açılır o zaman kartlar yeniden karılır zaten.

Geriye dönüp her bakmada karşılaşılan kırıklıklar birer ders olmuşken, evrene gönderilecek mesajlar olumlu olacak bundan sonra. Onun bunun saçmalıklarına veda etmeden mutluluk haram. Önce kendi gelmeli insanın, sonra başkaları…

Kendi yarattığı dünyanın oyuncularını yine kendi seçmeli, kendi yarattığı heyecanın peşinden gülümseyebilmeli sınırsızca.

yasamak lazim

Yaşı büyüyüp, beyni büyümeyenler, onun bunun etkisinden kurtulamayıp her şeyi senaryolaştıran zihniyetlere inat yine kendi.

Keşiflerin ışığında, anlık birikimlerin toplamında, dünyanın diğer ucunda, görülecek yenilikler adına solumak lazım havayı bir kez daha. Tesadüf diyerek içimi titreten her yaşanmışlığın bir tesadüf olmadığını haykırmak için yaşamak lazım o tesadüfleri bir kez daha.

Attığım adımın hissettirdikleri kadar yakınken o heyecan, uzaklaşmamak lazım tesadüflerden.

İnadına, ısrarla keşfederken yaşamak istediklerini, yanında olmayı seçenlerle yürümek lazım bir kez daha.

Geçen onca yıla, yaşanmışlıklara, paylaşımlara, değerlere, bir adım gelenlere, sorgulamadan kabul edenlere, sevenlere, bir harf öğretenlere, heyecan duyuranlara, ağzının içine düşürenlere, gülümsetenlere, hissettirenlere, tüyleri diken diken edenlere, yazdıklarıyla duyguları okuyanlara, zaman geçirmeyi tercih edenlere bin bir kez teşekkürler.

Hiçbir şeyi ertelemeden, çok da umursamadan bakmak lazım ileriye; yol çok uzun değil yaşamak lazım…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here