Yunanistan’ın En İyi Çıplaklar Plajları

0
57882

Yunanistan sayıları 3 bine yaklaşan ada ve kayalıklarıyla Akdeniz çanağında en fazla adaya sahip ülke unvanına sahip. Popüler Yunan Adaları, yaz aylarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyen tatilcilerin akınına uğruyor.

Halk arasında çıplak kalmaktan çekinmeyen ve özgürce güneşlenip denize girmek isteyenler için Yunanistan’ın dört bir yanında çıplaklara özel plajlar bulunuyor. İşte Yunanistan’ın en iyi çıplaklar plajları.

Yunanistan’ın En Güzel Çıplaklar Plajları

1. Kokkini Ammos, Girit

Girit adasında bulunan Kokkini Ammos Plajı, kırmızı ince taneli kumsalı ve tertemiz denizi ile adanın en güzel plajlarından. Red Beach olarak da anılan Kokkini Ammos Plajı, ada merkezi Kandiye’ye 71 km uzaklıkta (1 saat 15 dk). Küçük bir tepe üzerinde 30 dakikalık bir yürüyüşle ulaşılabilen plaj, nüdizm felsefesine inananların tercih ettiği bir yer.

2. Glyka Nera, Girit

Yaz boyu çıplaklar tarafından tercih edilen Glyka Nera Plajı, Girit’in güneybatısında, adanın merkezi Kandiye’ye 154 km (2 saat 30 dk) uzaklıkta. Loutro veya Chora Sfakia’dan uzun bir yürüyüşle ya da sahilde bekleyen deniz taksilerle plaja ulaşılabiliyor. Keçiler, plajın arkasındaki mağaraların gölgesinde dolaşıyorlar.

3. Marmara Plajı, Girit

Tavernaların çıplaklık karşıtı sahiplerinden dolayı, çıplaklar Marmara Plajı‘nda mağaraların çevresinde denize girmeye çalışıyor. Girit’in güneybatısındaki Marmara Plajı, Kandiye’ye 167 km (3 saat) uzaklıkta. Eşsiz deniz altı manzaraları için şnorkelle yüzmeyi unutmayın. Bu plaj uzak olsa bile, yaz boyu tekneler Marmara Plajı çevresinde dolaşıyor.

4. Paradise Beach, Mykonos

Yunanistan’ın en ünlü çıplaklar plajlarından Paradise Beach, eğlence yaşamı ile öne çıkan Mykonos‘ta. Ülkenin ilk çıplaklar plajı olan Paradise Beach, günümüzde parti ve eğlenceli etkinliklerin düzenlendiği bir buluşma noktas. Havuz, havuz barı ve restoranla dolu olan ünlü Cavo Paradiso, bir tepenin üzerinde plaja doğru bir konumda.

5. Banana Beach, Skiathos

Küçük ve büyük olmak üzere iki ayrı koydan oluşan Banana Beach, Skiathos Adası’nın çıplaklar plajı. Beyaz renkli kumsalı ve temiz denizi ile plaj keyifli bir tatil deneyimi için ideal. Müzikli ve canlı bir atmosfer için Big Banana Plajı, daha sakin ve huzurlu bir deneyim için Little Banana Plajı’nı tercih edebilirsiniz.

6. Red Beach, Santorini

Benzer volkanik oluşumların kumsala verdiği renkten dolayı Yunanistan’da iki tane ünlü Red Beach var. Volkanik Santorini adasındaki Red Beach, ülkedeki en eşsiz plajlardan birisi. Çakıl taşlı plaj, kızıl kayalıklardan oluşan bir fonun (eski volkanik akımların kalıntıları) arasında yer alıyor ve arkeolojik bir alandan kısa bir yürüyüşle ulaşılabiliyor.

7. Monodendri Plajı, Lipsi

Az bilinen ve muhafazakar ada halkı tarafından reddedilen Monodendri Plajı, Lipsi’deki en iyi bilinen kıyafet-seçenekli çıplaklar plajı. Plajın çevresindeki kayalıklar güneşlenmek isteyen nüdistler tarafından kullanılıyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz