Kış Soğuğundan Uzaklaşmak İçin 6 Rota

Soğuk kış günlerinde sımsıcak bir coğrafyada tatil yapmak sıra dışı bir deneyim. Kat kat giyinip, battaniye altında geçirdiğimiz kış döneminde soğuğun psikolojimizde yarattığı tahribattan uzaklaşmak, sıcak kumlarda güneşlenip denizin tadını çıkarmak hayatın koşturmasına ve gündelik yaşama kısa süreli format etme etkisi yaratıyor.

Bütçe durumuna göre Türkiye‘nin güneyinde kısa uçuş mesafesindeki ülkelerin yanı sıra okyanusa kıyısı olan, tropikal coğrafyalara da seyahat etme seçeneği bulunuyor. Kışın kasvetinden uzaklaşmak, pırıl pırıl güneşli bir güne uyanmak için rota önerilerimize göz atın.

Kış Soğuğundan Kaçmak İçin 6 Rota

1. Kanarya Adaları

Kanarya Adaları, Fas’ın batısında Atlas Okyanusunda yer alan, İspanya’ya bağlı özerk bir bölge. Kanarya Adaları, tatil, güneş, kum, plaj deyince akla ilk gelen turistik merkezlerden biri. Soğuk havaları doğalgaz peteklerinin üzerinde değil tropikal iklimde yer alan Kanarya Adaları’nın muhteşem plajlarında güneşlenerek geçirmeyi tercih edenler için bir cennet.

2. Bali

Tanrıların adası Bali, büyük plajları, sörf yapmak için ideal dalgaları ve renkli törenleriyle güneşi hep gökyüzünde arayanlar için harikulade bir yer. Bu aylarda 30 derecenin üzerine çıkan hava sıcaklığıyla ziyaretçilerine tatil boyunca güneş, muhteşem restoranlar ve dünya standartlarında spa merkezleri vadediyor. Endonezya’nın en popüler turizm destinasyonu olan Bali’de ultra lüks otellerden pansiyonlara kadar onlarca konaklama seçeneği var.

3. Dubai

Güneşin hüküm sürdüğü Birleşik Arap Emirlikleri’nin turizm yüzü olan Dubai, denize, kumsala ve güneşe doyacağınız şehirlerin başında geliyor. Yazlık kıyafetlerin kaldırıldığı bu aylarda Dubai’de hava sıcaklıkları 24 derece civarında. Yazın giymeye doyamadığınız parmak arası terlikleriniz ve şortunuzu giymek için yazı beklemeden Dubai’ye gidebilirsiniz.

4. Miami

Güneşin gün içerisinde sekiz dokuz saat boyunca kendisini gösterdiği Miami, Amerika’nın en gözde turizm merkezlerinden bir tanesi. Kış ayları gelince ‘’nereye gitti bu insanlar’’ diye kendisine soran kişiler için sahilleri oldukça hareketli olan Miami hareketli sahilleri özleyenler için iyi bir seçenek durumunda.

5. Maldivler

Turkuaz renkli denizi, bembeyaz kumsalları ve palmiye ağaçlarıyla sıcağa hasret kalanların özlemlerini dindirecek bir yer Maldivler. Tropik adalar ve mercan resifleriyle süslü olan bu cennet köşesinde Kasım ayı sıcaklığı ortalama 30 dereceye ulaşıyor. Kışın ortasında bronz bir tenle tatilden dönerek arkadaşlarınızı şaşırtmak istiyorsanız Maldivler aklınızda olsun!

6. Havana

Küba’nın başkenti Havana, havası ve insanlarıyla sıcaklık hissini özleyen seyahat severler için ideal bir turizm cenneti. Bu aylarda Havana’da sıcaklık 26 derece civarında seyrediyor. Hareketli müzikleri, renkli coğrafyası, birbirinden güzel plajları ve dünyaca ünü puroları ile mükemmel bir kaçış rotası. Sıcaktan fazla etkilenmemek için Küba’ya özgü bir hasır şapka satın almayı ihmal etmeyin!

Yazın gelmesini bekleyen ve kış soğuklarından uzaklaşmak isteyenlerin imdadına yetişen alternatif rotalar, sıcak ve güneşli günlere özlem duyanlar için ideal.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like